Transistor: NPN
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
PZTA14-QX
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: PZTA14-QX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | SOT223, SC73 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 1.25W |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 125MHz |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Kind of transistor | Darlington |
| Current gain | 20000 |