Transistor: PNP; bipolar; 400V; 0.5A; 1.5W; SOT223
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
PZTA94
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: PZTA94
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 400V; 0.5A; 1.5W; SOT223
| Mounting | SMD |
| Case | SOT223 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 1.5W |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 50MHz |
| Collector-emitter voltage | 400V |
| Current gain | 80...300 |