Tootekood: QSB15024S15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: QSB15024S15
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Switching frequency
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Base Plate Cooled, ITE, 1 Output, 150 W, 15 V, 10 A
Output current 10A
Mounting THT
Power 150W
Operating temperature -40...100°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Body dimensions 57.9x61x12.7mm
Output voltage 15V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87%
Number of outputs 1
Switching frequency 250kHz