Tootekood: QSB30024S48
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: QSB30024S48
  • Output voltage
  • Input voltage
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC
Output current 6.25A
Mounting THT
Power 300W
Operating temperature -40...100°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Output voltage 48V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87%
Number of outputs 1
Switching frequency 220kHz