Tootekood: RSDW40F-05
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: RSDW40F-05
  • Output voltage
  • Input voltage
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 40W; Uin: 9÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 8A; 2"x1"; 37.6g
Output current 8A
Mounting THT
Power 40W
Operating temperature -40...90°C
Protection overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Body dimensions 50.8x25.4x10.5mm
Output voltage 5V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.6kV DC
Efficiency 89%