Transistor: N-MOSFET; 1.2kV; 34A; Idm: 90A; 270W; HIP247™
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SCTWA30N120
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: SCTWA30N120
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; 1.2kV; 34A; Idm: 90A; 270W; HIP247™
| Mounting | THT |
| Case | HIP247™ |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | SiC |
| Drain-source voltage | 1.2kV |
| Drain current | 34A |
| Pulsed drain current | 90A |
| Power dissipation | 270W |
| On-state resistance | 100mΩ |
| Gate charge | 105nC |