Tootekood: SFTN02L-15N
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: SFTN02L-15N
  • Output voltage
  • Input voltage
Lisa ostukorvi
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 2W; Uin: 4.5÷5.5V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; SMD
Output current 27...133mA
Mounting SMT
Power 2W
Operating temperature -40...85°C
Protection short circuit protection
Series SFTN02
Output voltage 15V DC
Input voltage 4.5...5.5V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 84%
Output voltage 2 -15V DC
Number of outputs 2
Switching frequency 85kHz