Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SI1012CR-T1-GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SI1012CR-T1-GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SC75A |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 630mA |
| Pulsed drain current | 2A |
| Power dissipation | 150mW |
| On-state resistance | 396mΩ |
| Gate charge | 2nC |