Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SI1308EDL-T1-GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SI1308EDL-T1-GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SC70, SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 1.4A |
| Pulsed drain current | 6A |
| Power dissipation | 300mW |
| On-state resistance | 132mΩ |
| Gate charge | 4.1nC |