Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SI2300DS-T1-GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SI2300DS-T1-GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 3.6A |
| Pulsed drain current | 15A |
| Power dissipation | 1.1W |
| On-state resistance | 68mΩ |
| Gate charge | 10nC |