Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SI2308BDS-T1-E3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SI2308BDS-T1-E3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 1.8A |
| Pulsed drain current | 8A |
| Power dissipation | 1.06W |
| On-state resistance | 192mΩ |
| Gate charge | 6.8nC |