Transistor: P-MOSFET; unipolar; -12V; -5.2A; Idm: -20A; 1.1W; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SI2333DDS-T1-GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SI2333DDS-T1-GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -12V; -5.2A; Idm: -20A; 1.1W; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -12V |
| Drain current | -5.2A |
| Pulsed drain current | -20A |
| Power dissipation | 1.1W |
| On-state resistance | 150mΩ |
| Gate charge | 35nC |