Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SI3458BDV-T1-GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SI3458BDV-T1-GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | TSOP6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | TrenchFET® |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 4.1A |
| Pulsed drain current | 10A |
| Power dissipation | 3.3W |
| On-state resistance | 128mΩ |
| Gate charge | 11nC |