Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SI4435DYTRPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: SI4435DYTRPBF
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -6.4A |
| Pulsed drain current | -50A |
| Power dissipation | 2.5W |
| On-state resistance | 20mΩ |