Transistor: N/P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SI4532CDY-T1-GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SI4532CDY-T1-GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N/P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N/P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | TrenchFET® |
| Drain-source voltage | 30/-30V |
| Drain current | 4.9/-3.4A |
| Power dissipation | 1.78W |
| On-state resistance | 47/89mΩ |
| Gate charge | 9/12nC |