Transistor: N-MOSFET x2; TrenchFET®; unipolar; 30V; 4.6A; Idm: 20A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SI4936CDY-T1-GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SI4936CDY-T1-GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; TrenchFET®; unipolar; 30V; 4.6A; Idm: 20A
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | TrenchFET® |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 4.6A |
| Pulsed drain current | 20A |
| Power dissipation | 1.5W |
| On-state resistance | 50mΩ |
| Gate charge | 9nC |