Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SI7617DN-T1-GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SI7617DN-T1-GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | PowerPAK® 1212-8 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | TrenchFET® |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -13.9A |
| Pulsed drain current | -60A |
| Power dissipation | 33W |
| On-state resistance | 12.3mΩ |
| Gate charge | 59nC |