Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SIA440DJ-T1-GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SIA440DJ-T1-GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | PowerPAK® SC70 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | TrenchFET® |
| Drain-source voltage | 40V |
| Drain current | 12A |
| Pulsed drain current | 50A |
| Power dissipation | 12W |
| On-state resistance | 26mΩ |
| Gate charge | 21.5nC |