PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷28V; Uout: 0.6÷20V; MLP24; buck; 97%
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
SIC437DED-T1-GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SIC437DED-T1-GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷28V; Uout: 0.6÷20V; MLP24; buck; 97%
| Output current | 12A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...28V |
| Case | MLP24 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Protection | over current, short circuit protection, undervoltage, anti-overvoltage, overheating |
| Topology | buck |
| Frequency | 300kHz...1MHz |
| Input voltage | 3...28V DC |
| Efficiency | 97% |
| Kind of integrated circuit | POL converter |