PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷60V; Uout: 0.8÷55.2V; MLP27; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SIC462ED-T1-GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SIC462ED-T1-GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷60V; Uout: 0.8÷55.2V; MLP27; buck
| Output current | 6A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.75...5.25V |
| Case | MLP27 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Protection | over current, short circuit protection, undervoltage, anti-overvoltage, overheating |
| Topology | buck |
| Frequency | 100kHz...2MHz |
| Input voltage | 4.5...60V DC |
| Efficiency | 98% |
| Kind of integrated circuit | POL converter |