PMIC; PWM controller; 46kHz; SO8; boost,buck,buck-boost; 0÷50%
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
SIP2801DY-T1-E3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SIP2801DY-T1-E3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; PWM controller; 46kHz; SO8; boost,buck,buck-boost; 0÷50%
| Output current | 200mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Application | SMPS |
| Topology | boost, buck, buck-boost |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |
| DC supplying current | 1mA |
| Duty cycle factor | 0...50% |