Heatsink: extruded; H; TO218,TO220,TO247,TO3P; black; L: 63.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SK 600 63,5 STC
Tootja: FISCHER ELEKTRONIK
Tootja tootekood: SK 600 63,5 STC
Spetsifikatsioon tootele Heatsink: extruded; H; TO218,TO220,TO247,TO3P; black; L: 63.5mm
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Application | TO3P, TO218, TO220, TO247 |
| Width | 35mm |
| Thermal resistance | 6.5K/W |
| Length | 63.5mm |
| Height | 25.4mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |
| Heatsink shape | H |
| Plate thickness | 2.5mm |