Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SK1840DTR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: SK1840DTR
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 280A |
| Load current | 18A |
| Max. forward voltage | 580mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 500µA |
| Capacitance | 800pF |