Module: diode; double independent; 400V; If: 75Ax2; SOT227B; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SK2U150-400-SMC
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: SK2U150-400
Spetsifikatsioon tootele Module: diode; double independent; 400V; If: 75Ax2; SOT227B; screw
| Case | SOT227B |
| Kind of package | tube |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | double independent |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. load current | 150A |
| Max. forward impulse current | 950A |