Diode: Schottky rectifying; SMD; 110V; 3A; SMC; Package: reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SK310-2
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: SK310
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 110V; 3A; SMC; Package: reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 110V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 850mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 2µA |