Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
SK315TR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: SK315TR
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Max. forward impulse current | 80A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 890mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 1mA |
| Capacitance | 100pF |