Diode: Schottky rectifying; SMB; SMD; 60V; 3A; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SK36B-2
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SK36B
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMB; SMD; 60V; 3A; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Max. forward impulse current | 70A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 750mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |