Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
SK515TR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: SK515TR
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Max. forward impulse current | 120A |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 930mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 1mA |