Module: IGBT
Kordarv:
198.0
Minimum quantity:
198.0
Tootekood:
SKIIP02NEB066V3
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKIIP 02NEB066V3 25232300
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | MiniSKiiP® 0 |
| Power | 2.2kW |
| Electrical mounting | Press-Fit |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Application | Inverter, for UPS |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 20A |
| Topology | boost chopper, IGBT three-phase bridge, NTC thermistor, single-phase diode bridge |
| Collector current | 10A |