Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 600V; Ic: 20A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKIIP14NAB065V1
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 600V; Ic: 20A
| Mounting | screw |
| Case | MiniSKiiP® 1 |
| Power | 4kW |
| Electrical mounting | Press-Fit |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Type of module | IGBT |
| Application | frequency changer, Inverter |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 40A |
| Topology | boost chopper, IGBT half-bridge x3, NTC thermistor, three-phase diode bridge |
| Collector current | 20A |