Module: IGBT
Kordarv:
72.0
Minimum quantity:
72.0
Tootekood:
SKIIP23AC12T4V1
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKIIP 23AC12T4V1 25232520
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | MiniSKiiP® 2 |
| Electrical mounting | Press-Fit |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | transistor/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Application | Inverter, for UPS |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 75A |
| Topology | IGBT three-phase bridge, NTC thermistor |
| Collector current | 25A |