Module: IGBT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKIIP28GH066V1
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKIIP 28GH066V1 25232490
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | MiniSKiiP® 2 |
| Power | 7.5kW |
| Electrical mounting | Press-Fit |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | transistor/transistor |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Application | Inverter, for UPS |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 200A |
| Topology | H-bridge, NTC thermistor |
| Collector current | 100A |