Module: IGBT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKIIP38GB12F4V19
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKIIP 38GB12F4V19
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | MiniSKiiP® 3 |
| Electrical mounting | Press-Fit |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | transistor/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Application | Inverter, for UPS |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 900A |
| Topology | IGBT half-bridge, NTC thermistor |
| Collector current | 300A |