Module: IGBT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKIIP39AHB16V1
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKIIP 39AHB16V1 25230190
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | MiniSKiiP® 3 |
| Electrical mounting | Press-Fit |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/thyristor/IGBT |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Application | Inverter, for UPS |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 280A |
| Topology | 3-phase diode-thyristor bridge, boost chopper, NTC thermistor |
| Collector current | 121A |