Module: IGBT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKIIP39GA12T4V1
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKIIP 39GA12T4V1 25232770
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | MiniSKiiP® 3 |
| Electrical mounting | Press-Fit |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | common emitter, transistor/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Application | Inverter, for UPS |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 450A |
| Topology | NTC thermistor, IGBT x3 |
| Collector current | 150A |