IGBT Module, Trench, Single, 830 A, 2 V, 150 °C, Module
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKM800GA176D
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKM800GA176D 22890435
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IGBT Module, Trench, Single, 830 A, 2 V, 150 °C, Module
| Case | SEMITRANS4 |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Application | Inverter, for UPS |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 1.2kA |
| Collector current | 600A |
| Max operating temperature | 150°C |