Diode: transil; 300W; 13.3V; 5A; unidirectional; SOT23-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SL12.TCT
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 300W; 13.3V; 5A; unidirectional; SOT23-3
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-3 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 12V |
| Max. forward impulse current | 5A |
| Power dissipation | 300W |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 13.3V |