Diode: TVS array; 3V; 24A; 400W; SOT23-3; Features: ESD protection
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SLVU2.8Q.TCT
Tootja: SEMTECH
Tootja tootekood: SLVU2.8Q.TCT
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS array; 3V; 24A; 400W; SOT23-3; Features: ESD protection
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-3 |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 2.8V |
| Max. forward impulse current | 24A |
| Version | ESD |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 3V |