Connector: FFC/FPC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
186.0
Tootekood:
SLW24R-1C7LF
Tootja: AMPHENOL
Tootja tootekood: SLW24R-1C7LF
Spetsifikatsioon tootele Connector: FFC/FPC
| Operating temperature | -55...85°C |
| Electrical mounting | THT |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | FFC (FPC) |
| Number of pins | 24 |
| Contact material | phosphor bronze |
| Body material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Current rating | 1A |
| Rated voltage | 100V |
| Connector variant | ZIF |
| Spatial orientation | angled |