Plug; M12; PIN:4; male; D code-Ethernet; for cable; screw terminal
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SM12-CRP-D4Q-1B7
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Plug; M12; PIN:4; male; D code-Ethernet; for cable; screw terminal
| Operating temperature | -25...85°C |
| IP rating | IP65/IP67 |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contact plating | gold-plated |
| Polarisation | D code - Ethernet |
| Type of connector | M12 |
| Number of pins | 4 |
| Contact material | copper |
| Current rating | 4A |
| Rated voltage | 250V |
| Locking system | external thread, threaded joint |
| Spatial orientation | angled 90° |
| Wire cross section | 0.25mm<sup>2</sup> |
| Gland thread | PG7 |