Plug; M12; PIN:4; male; A code-DeviceNet / CANopen; for cable
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SM12-CVZ-A4Q-1
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Plug; M12; PIN:4; male; A code-DeviceNet / CANopen; for cable
| Operating temperature | -25...85°C |
| IP rating | IP65 |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contact plating | gold-plated |
| Polarisation | A code - DeviceNet / CANopen |
| Type of connector | M12 |
| Number of pins | 4 |
| Contact material | copper |
| Current rating | 4A |
| Rated voltage | 250V |
| Locking system | external thread, threaded joint |
| Spatial orientation | straight |