TVS Diode, SM15T Series, Bidirectional, 5.8 V, 13.4 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SM15T6V8CAY
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: SM15T6V8CAY
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, SM15T Series, Bidirectional, 5.8 V, 13.4 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 5.8V |
| Max. forward impulse current | 143A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 6.8V |
| Leakage current | 2mA |