TVS Diode, Transil SM30TY Series, Unidirectional, 28 V, 50 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SM30T33AY
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: SM30T33AY
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, Transil SM30TY Series, Unidirectional, 28 V, 50 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 28V |
| Max. forward impulse current | 66A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 32.7V |
| Leakage current | 1µA |