Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SM50T28AY
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: SM50T28AY
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AB, SMC |
| Operating temperature | -55...175°C |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 24V |
| Max. forward impulse current | 129A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 26.7V |
| Leakage current | 200nA |