Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SM6A27HE3/2D
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SM6A27HE3/2D
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | DO218AB |
| Operating temperature | -55...175°C |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 22V |
| Max. forward impulse current | 65A |
| Version | ESD |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 24V |
| Leakage current | 500nA |