Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SM6T30A-E3/52
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SM6T30A-E3/52
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA, SMB |
| Operating temperature | -65...150°C |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 25.6V |
| Max. forward impulse current | 14.5A |
| Application | universal |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 28.5V |
| Leakage current | 1µA |