Diode: transil; 6.6kW; 26.7V; 170A; unidirectional; DO218AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SM8S24A-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: SM8S24A-TP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil; 6.6kW; 26.7V; 170A; unidirectional; DO218AB
| Mounting | SMD |
| Case | DO218AB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 24V |
| Max. forward impulse current | 170A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 26.7...29.5V |
| Leakage current | 10µA |