Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SM8SF36CA-Q-1
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SM8SF36CA-Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | DFN2 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 36V |
| Max. forward impulse current | 120A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 40...44.2V |
| Leakage current | 10µA |