Diode: TVS
Kordarv:
3500.0
Minimum quantity:
3500.0
Tootekood:
SMA6F24A-M3/H
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SMA6F24A-M3/H
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | DO221AC |
| Operating temperature | -55...175°C |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 24V |
| Max. forward impulse current | 15.4A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 26.7V |
| Leakage current | 200nA |