Diode: TVS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SMA6F28A-M3/H
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SMA6F28A-M3/H
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | DO221AC |
| Operating temperature | -55...175°C |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 28V |
| Max. forward impulse current | 13.2A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 31.1V |
| Leakage current | 200nA |